Samoocena

Samoocena jak to z nią jest?

Wczoraj byłam świadkiem krótkiej wymiany kilku słów 2 kobiet ( ok 45 lat) jedna do drugiej mówi „przecież jesteśmy najładniejsze, rano mówię do lustra jak Ty to robisz, że z dnia na dzień pięknieje? Zmarszczki się prostują, jestem najfajniejsza, po co botoks…” Oczywiście powiedziane ze śmiechem i ironią. Każda, każdy z nas chciałby mieć takie podejście do życia, ale w głębi szukamy na siłę kompleksów, zadręczamy się, próbujemy coś z tym zrobić, nie potrafimy pogodzić się z upływającym czasem – szczególnie kobiety. Z czego to wynika ? Jak to zrobić – POKOCHAĆ SIEBIE ?! Ponoć wieczny problem z samooceną sprawia, że dążymy do samodoskonalenia – coś w tym pewnie jest. Staramy się być piękni, mądrzy i w ogóle idealni. Irytująca sytuacja – narzekanie i nic z tym nie robienie, samo nic się nie zrobi, a w życiu nie ma nic za darmo.

Zaangażowanie w pracy + dobre wynagrodzenie + pasja = uśmiech na twarzy

Ciężkie treningi = ładniejsze ciało = uśmiech na twarzy

itd…itd..

Bez wysiłku nie ma CUDÓW 🙂 Zastanawiam się tylko skąd ten pęd za perfekcyjnością w każdej dziedzinie życia ? Być może w dalszym ciągu nie potrafimy rozróżnić dobrego mniemania o sobie od egozimzu ? Powinniśmy znać własne zalety, umiejętności z szacukiem odnosić się do samego siebie !

Wrodzona skromność czy brak odwagi ?

Właśnie tchórzostwo nie pozwala na pochwały wobec samych siebie, łatwiej jest krytykować innych – zwłaszcza w ich nieobecności.

Motywujmy się na wzajem, myśli niech wędrują w pozytwym kierunku, dostrzegajmy w sobie zalety, idealne nie istnieje, życie jest za krótkie … cieszmy się wszystkim co mamy !

good-things2

Brak samoakceptacji to życie poniżej własnych możliwości, marnowanie wielu szans, brak sił na zmiany ! Wygrywają Ci odważniejsi i to dla nich codzienność przynosi proporcjonalnie wiecej szczęśliwych losów !!!

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s