Detox

…umysłowy.

W ostatnim czasie wiele mówi się o oczyszczaniu organizmu z toksyn, które niesie za sobą mnóstwo zalet.  Do kompletu warto zafundować sobie detox umysłu. W naszym ciele gromadzą się niepotrzebne złogi, podobnie dzieje się w mózgu. Skarbnica wspomnień, myśli, przekonań to insekty zakłócające teraźniejszość. Hamują rozwój, nie pozwalają cieszyć się życiem. Podświadomość to nic innego jak programator działań, na które mają wpływ dotychczasowe przeżycia. Nietzsche powiedział kiedyś, że „istnienie zapominania nigdy nie zostało udowodnione, jedyne co wiemy to, to że pewne rzeczy nie przychodzą nam do głowy, gdy tego chcemy”.

Brak inspiracji do działania, pesymizm to dowód na to, że nasza głowa potrzebuje detox’u jest po prostu pełnym koszem śmieci. Należy się ich pozbyć, a później systematycznie sprzątać. Jak to zrobić ? Każdy z nas ma własny sposób na swoją chwilę relaksu (słuchanie muzyki, spacer, bieganie, modlitwa, joga itp.) dać sobie ten moment który sprawia, że nie zaprzątamy sobie myśli „pierdołami”, myślimy o niczym, redukujemy do zera napływ informacji. A z bardziej „profesjonalnych”metod wyróżnić można m.in:

  • medytacja – całkowite wyciszenie, sprowadzenie umysłu w stan totalnego spokoju. Chodzi o to aby znaleźć ciche miejsce, wygodnie usiąść w wyprostowanej pozycji, spokojnie oddychać – początkowo liczyć oddechy, aby odciągnąć uwagę od innych myśli i tak wytrzymać min. ok 15 min 😉

„Jeśli każde dziecko na świecie byłoby uczone medytacji, wyeliminowalibyśmy przemoc w ciągu jednego pokolenia.” Dalajlama

joga-z-medytacja

  • EFT – technika emocjonalnej wolności – wyczytałam, że jest jedną z najlepszych metod, przywraca umysł do naturalnej harmonii. Polega na opukiwaniu wybranych punktów znajdujących się na meridianach… ?
  • metoda wdzięczności – przed snem poświęcić 5 minut na stworzenie listy wdzięczności. Np. jestem wdzięczna:

za podatki, które płacę, bo to znaczy, że mam dochody,
za ubrania, które są nieco ciasne, bo to znaczy, że mam jedzenie na stole,
za to, że trzeba skosić trawnik i wymalować dom, bo to znaczy, że mam swój własny kąt,
za osobę, która fałszuje, śpiewając, bo to znaczy, że mogę słyszeć,
za zmęczenie i ból w mięśniach, bo to znaczy, że mogę ciężko pracować,
za budzik, który dzwoni z rana, bo to znaczy, że mogę żyć kolejny dzień”.

b83335f83bc18afa6e3b1e3b8c95777c

Sposobów i metod na zniwelowanie złych myśl jest wiele.

Nieważne co wybierzemy, istotne są efekty i systematyczność.

Trenując wyrabiamy sobie nawyk, nasze ciało staje się lepsze, podobnie jest z myślami konsekwencja generowania pozytywnych emocji sprowadza umysł na właściwe tory.

A wtedy to już tylko góry przenosić 🙂

f264ee0c79e20fe795c8a5baa6551f39

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s